Varanasi, Uttar Pradesh
GST No. 09CZDPM9671D1Z0
Call 07942792553 85% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Sheet Size | 10×15 inch |
| Number of Colors | Two Color |
| Manufacture Year | 2021 |
| Printing Machine Type | Used Mini Offset Wedding Card Printing Machine |
| Usage/Application | Card Printing Machine |
| Printing Type | Roll-Fed (Web) Offset |
| Printing Speed | 5001–7000 sph |
| Usage Hours | Light Used |
| Phase | Single Phase |
| Power | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220V |
| Body Material | SS |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering best quality Used Mini Offset Wedding Card Printing Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Printing Type | Offset |
| Type of Machine | Non Woven Bag Printing Machine |
| No Of Color | 1 Color |
| Bag Material | Non Woven |
| Production Capacity | 4000 Bags/Hour |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Color Printing | Color Printing |
| Maximum Cutting Speed | 100 mm/sec |
| Country of Origin | Made in India |
| No. Of Colors | Double Color |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Printing Technology | Flexographic |
| Printing Speed | 1500 IPH |
| Color | 2 Color |
| Number of Colors | 2 Color |
| Max Printing Speed | 60 m/min |
| Production Capacity | 2000 Bags/Hour |
| Bag Material | PP Non Woven |
| Material | Mild Steel |
| Max Bag Width | 400 mm |
| Phase Type | Three Phase |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering best quality Offset Printing Machine Non Woven And Paper Print to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Type of Printing Machine | Offset Color Printing Machine |
| Number Of Colors | Single Color |
| Color Output | Single Color |
| Printing Process | Sheetfed |
| Max Speed | 5000 sph |
| Printing Material | Paper |
| Colour Output | Single Colour |
| Printing Input Method | Sheet Fed |
| Machine Condition | New, Second Hand |
We are Engaged in Providing Wide Range Of Quality Products to our clients, Our Products are really appreciated by our Clients.
View Complete details