Varanasi, Uttar Pradesh
GST No. 09CZDPM9671D1Z0
Call 07942792553 85% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Blanket Type | Rubber |
| Thickness | 1.65 mm |
| Sheet Size | Roll Form |
| Printing Process | Sheetfed Offset |
| Application | Non woven bag & Paper |
| Ply Construction | 4 Ply |
| Color | Green |
| Hardness | 80 Shore A |
We are engaged in offering best quality Non Woven Offset Printing Rubber Blankets to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Blanket Type | Compressible |
| Thickness | 1.65 mm |
| Sheet Size | 700×1000 mm |
| Printing Process | Metal Printing |
| Surface Finish | Gloss |
| Application | Paper |
| Color | Blue Green |
| Hardness | 78 Shore A |
We are engaged in offering best quality Offset Printing Rubber Blankets to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clientsng Machine Blanket
View Complete details