Varanasi, Uttar Pradesh
GST No. 09CZDPM9671D1Z0
Call 07942792553 85% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Color Type | Single Color |
| Brand | Roland |
| Color Count | Single Color |
| Manufacture Year | 2015–2019 |
| Sheet Size | 16x22 inch |
| Printing Speed | 3000 IPH |
| Damping System | Alcohol Free |
| Usage Hours | Above 200 million |
| Printing Machine Type | Offset Printing Machine |
| Phase | Single Phase |
| Power | 2 kw |
| Machine Type | Sheetfed |
| Number of Units | 1 Unit |
We are engaged in offering best quality Used & Old Offset Printing Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Sheet Size | 10×15 inch |
| Number of Colors | Single Color |
| Manufacture Year | 2000 |
| Printing Machine Type | Used Mini Offset Printing Machine |
| Usage/Application | Printing Machine |
| Printing Type | Sheet-Fed Offset |
| Printing Speed | 3000–5000 sph |
| Usage Hours | Light Used |
| Phase | Single Phase |
| Power | 100W |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220V |
| Body Material | SS |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Color Type | Single Color |
| Brand | Sakurai |
| Manufacture Year | 2010–2014 |
| Printing Machine Type | Used Offset Printing Machine |
| Usage/Application | Printing |
| Sheet Size | 32×44 inch |
| Printing Speed | 500 IPH |
| Usage Hours | 100million |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220V |
| Machine Type | Sheetfed |
View Complete details