Varanasi, Uttar Pradesh
GST No. 09CZDPM9671D1Z0
Call 07942792553 85% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Notebook Size | 140x210 mm(LxW) |
| Type of Machine | Notebook Making Machine |
| Machine Material | Mild Steel |
| Production Capacity | 200 Pieces Per Hour |
| Paper GSM | 54–60 GSM |
| Power Consumption | 2–4 kW |
| Motor Power | 2 HP |
| Phase Type | 3 Phase |
We are engaged in offering best quality Note Book Making Machine Cutting, Edge Square, Stitching Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Operation | Cutting |
| Production Capacity | 80–120 pcs/min |
| Power Consumption | 2–4 kW |
| Max Sheet Size | 20×30 inch |
| Binding Type | Spiral |
We are engaged in offering best quality Note Book Making Machine Cutting, Edge Square, Stitching Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
View Complete details
| Cutting Capacity | 2000 sheets/hr |
| Production Capacity | 100 pieces per hour |
| Power Rating | 1 kW |
| Automation Grade | Automatic |
| Material Processed | Thermocol |
| Cup Size | 100 ml |
| Cup Size Range | 40-100 ml |
| Warranty | 2 |
| Voltage | 220 V |
| Max Sheet Width | 500 mm |
| Certification | CE |
| Item Condition | New |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details