Varanasi, Uttar Pradesh
GST No. 09CZDPM9671D1Z0
Call 07942792553 85% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 50 cups/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Weight | 10 |
| Phase | 2 |
| Material Processed | Thermocol |
| Cup Size | 100 ml |
| Warranty | 2 |
View Complete details
| Production Capacity | 50 cups/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Weight | 2 kg |
| Phase | 3 |
| Material Processed | Thermocol |
| Cup Size | 100 ml |
| Warranty | 2 |
| Certification | CE |
| Item Condition | New |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering best quality Fully Automatic Paper Cup Making Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Capacity | 100 pcs/hr, 70 cups/min |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material Processed | PVC |
| Cup Size | 200 ml |
| Item Condition | New |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering best quality Fully Automatic Paper Cup Making Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
View Complete details
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Weight | 400 Kg |
| Phase | Single Phase |
| Material Processed | Paper |
| Frequency | 60 Hz |
| Motor Power | 2 HP |
| Capacity | 120 Pieces Per Hour |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 70 cups/min |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material Processed | Thermocol |
| Cup Size | 200 ml |
| Warranty | 2 |
| Phase | 2 |
| Certification | CE |
| Item Condition | New |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 70 cups/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Weight | 10 |
| Phase | 2 |
| Material Processed | Thermocol |
| Cup Size | 100 ml |
| Warranty | 2 |
| Certification | CE |
| Item Condition | New |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 70 cups/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Weight | 10 |
| Phase | 2 |
| Material Processed | Thermocol |
| Cup Size | 100 ml |
| Warranty | 2 |
| Certification | ISO 9001 |
| Item Condition | New |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 70 cups/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Weight | 10 |
| Phase | 3 |
| Material Processed | Thermocol |
| Cup Size | 100 ml |
| Warranty | 2 |
| Certification | ISO 9001 |
| Item Condition | New |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 50 cups/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Weight | 10 |
| Phase | 2 |
| Material Processed | Thermocol |
| Cup Size | 100 ml |
| Warranty | 2 |
| Certification | ISO 9001 |
| Item Condition | New |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 70 cups/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Weight | 10 |
| Phase | 1 |
| Material Processed | Thermocol |
| Cup Size | 100 ml |
| Warranty | 1 |
| Certification | ISO 9001 |
| Item Condition | New |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 70 cups/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Weight | 10 |
| Phase | 3 |
| Material Processed | Thermocol |
| Cup Size | 200 ml |
| Warranty | 2 |
| Certification | CE |
| Item Condition | New |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 70 cups/min |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Machine Weight | 5 |
| Phase | 3 |
| Material Processed | Thermocol |
| Cup Size | 100 ml |
| Warranty | 2 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 70 cups/min, 100 pcs/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Material Processed | Thermocol |
| Cup Size | 100 ml |
| Item Condition | New |
| Cup Shape | Round |
We are engaged in offering best quality High Speed Paper Cup Machine KI100 to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 70 cups/min |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Machine Weight | 10 |
| Phase | 3 |
| Material Processed | Thermocol |
| Cup Size | 100 ml |
| Warranty | 2 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Material Type | Paper |
| Production Capacity | 70 cups/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Material Processed | Paper |
| Cup Size | 100 ml |
| Cup Size Range | 50-100 ml |
| Warranty | 1 |
| Machine Type | Single Die |
| Power Rating | 2 kW |
| Phase | 2 |
| Machine Weight | 800-1200 kg |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 500 Pieces/hr |
| Glass Size | 100 ml |
| Material Processed | Thermocol |
| Cup Size | 200 ml |
| Warranty | 2 |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | 2 |
| Item Condition | New |
| Material | Iron |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 500 Pieces/hr |
| Glass Size | 100 ml |
| Material Processed | Thermocol |
| Cup Size | 200 ml |
| Automation Grade | Automatic |
| Item Condition | New |
| Material | Paper |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 500 cups /hr |
| Material Processed | Thermocol |
| Warranty | 2 |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Weight | 10 |
| Phase | 2 |
| Cup Size | 100 ml |
| Certification | CE |
| Item Condition | New |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 1000 Pieces/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Glass Size | 50 ml |
| Material Processed | PVC |
| Machine Weight | 10 |
| Cup Size | 100 ml |
| Warranty | 2 |
| Item Condition | New |
| Material | Paper |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 1500 cups /hr |
| Material Processed | Thermocol |
| Warranty | 2 |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Weight | 10 |
| Phase | 2 |
| Cup Size | 100 ml |
| Certification | ISO 9001 |
| Item Condition | New |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 2000 pieces/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Cup Size | 100 ml |
| Machine Weight | 10 |
| Material Processed | Thermocol |
| Warranty | 2 |
| Glass Size | 50 ml |
| Phase | 2 |
| Item Condition | New |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 1000 Pieces/hr |
| Glass Size | 50 ml |
| Material Processed | PVC |
| Cup Size | 100 ml |
| Warranty | 2 |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Power | 100 |
| Item Condition | New |
| Material | Iron |
View Complete details
| Production Capacity | 100 pieces per hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Material Processed | Thermocol |
| Cup Size | 100 ml |
| Warranty | 2 |
| Machine Weight | paper cup making |
| Phase | 2 phase |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Type of Machine | Paper Dona Machine |
| Production Capacity(Sheet/Hr) | 100 |
| Machine Type | new |
| Voltage | 220 V |
| Driven Type | Electric |
| Phase | 2 |
| Automation Grade | Automatic |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Type of Machine | Paper Dona Machine |
| Production Capacity(Sheet/Hr) | 200 |
| Machine Type | all |
| Voltage | 220 |
| Napkin Type | all |
| Driven Type | Electric |
| Phase | 9 |
| Automation Grade | Automatic |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 40 cups/min |
| Cup Size | 50 ml |
| Material Processed | Thermocol |
| Automation Grade | Automatic |
| Certification | ISO 9001 |
| Item Condition | New |
View Complete details