Varanasi, Uttar Pradesh
GST No. 09CZDPM9671D1Z0
Call 07942792553 85% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Control System | PLC |
| Bag Bottom Shape | Square |
| Feeding System | Roll Fed |
| Capacity | 500 pcs/hr |
| Power | 2 kw |
| Voltage | 220 V |
| Type of Machine | Paper Bag Making Machine |
| Max Bag Length | 100 mm |
| Max Bag Width | 50 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Automation Grade | Semi Automatic |
View Complete details