Varanasi, Uttar Pradesh
GST No. 09CZDPM9671D1Z0
Call 07942792553 85% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Printing Length | 25 inch |
| Printing Process | Web Offset |
| Max Speed | 5000 iph |
| Sheet Size | 15×20 inch |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage | Commercial Print |
| Dampening System | Conventional |
| Number Of Colors | Single Color |
| Color Type | Two Color |
We are engaged in offering best quality Automatic Two Color Offset Printing Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Printing Type | Offset |
| Type of Machine | Non Woven Bag Printing Machine |
| No Of Color | 4 Color |
| Bag Material | Non Woven |
| Production Capacity | 2000 Bags/Hour |
| Max Bag Width | 400 mm |
| Max Bag Length | 400 mm |
| Max Speed | 40 m/min |
| No. Of Colors | Single Color |
| Machine Type | Manual |
| Color Printing | Color Printing |
| Maximum Cutting Speed | 50 mm/sec |
| Packaging Type | Box |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details